Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası)

YazarMesaj
Admin
Admin
KurucuAdmin Kurucu
Admin

Cinsiyetim : : Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Bay10bn1
Takımım : : Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
Adammım : Tolga Çevik
Ruh Halim : Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Karizm10
İfaden : Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) 3996dx9
Aktifilik :
Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Right_bar_bleue

Deneyim :
Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Right_bar_bleue

Güç :

Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Empty
MesajKonu: Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası)   Mantıklı ve Yasal (Öğrenci Fıkrası) Icon_minitimeCuma Tem. 11, 2008 10:25 pm

Üniversite son sinif ögrencisi yazili sinavindan kalinca dogru hocasina gider..

-Siz sinifta birakarak hayata atilmami önlüyor ve beni cezalandiriyorsunuz. Isin
bu yanini hiç düsündünüz mü?..

-Tabii düsündüm. Hocanin görevi bilgiyi ölçmek, yeterli olmayani sinifta birakmak degil mi?.

-Iyi.. O zaman size bir teklifim var. Bir soru da ben size soracagim. Dogru cevabi
verirseniz, ben kötü notumu kabul edip sinifta kalacagim. Bilemezseniz, notumu
düzeltecek ve sinifi geçirteceksiniz.

Hocanin keyfi yerinde.. Teklifi kabul eder ve ögrenci sorar

-Yasal olup, mantikli olmayan nedir? Mantikli olup, yasal olmayan nedir? Ve de ne
mantikli ne de yasal olmayan nedir?

Hoca uzun uzun düsünür ama cevabi bulamaz. Iddia geregi ögrencisine iyi not vererek
sinifi geçirir..

Ama akli da soruda kalir.. Sonunda sinifin en iyi ögrencisini çagirir, olayi anlatir
ve sorunun yanitini bilip bilmedigini sorar.

Ögrenci hemen cevap verir

"Siz 65 yasindasiniz ve 23 yasinda bir kadinla evlisiniz. Bu yasal ama mantikli degil.
Karinizin 25 yasinda bir sevgilisi var. Bu mantikli ama yasal degil. Siz karinizin
sevgilisini, zayif alip sinifta kalmasi gerekirken iyi not verip mezun ediyorsunuz.
Bu ise ne mantikli, ne de yasal

YORUMSUZ BIRAKMAYIN LÜTFEN..
https://ersinkorkutfan.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası